Obec Jiříkov

oficiální stránky obce

Mobilní rozhlas

Informace RSS kanálu mobilního rozhlasu MUNIPOLIS:


 1. O víkendu 1.-2.4.202 proběhne slavnostní zahájení sezóny na hradě Sovinci v duchu výročí 380 let od švédského obléhání hradu.

 2. O víkendu 1.-2.4.2023 proběhne na hradě Sovinci akce s názvem První salva, které se zúčastní mušketýrská jednotka Freie Fechter, Salva Quardia a další. Během jejich vystoupení budou používány palné zbraně. Střílet se bude replikami historických zbraní a proto dojde k větší intenzitě hluku na hradě a v jeho okolí.

  Prosíme občany Sovince o shovívavost a případné zajištění domácího zvířectva, hlavně psů, aby v případě úleku nedošlo k jejich útěku.

  Jménem kastelána hradu Sovinec děkujeme za pochopení.

 3. Před Vánoci jsme Vás informovali o plánovaném označování popelnic čipy. Konečně nastává teplejší počasí, proto od středy 29. března bude místostarosta Zdeněk Kozub čipovat popelnice v Těchanově.

  Prosíme Vás o vystavení a zpřístupnění úplně všech popelnic, které používáte na uložení směsného komunálního odpadu. Popelnice označte číslem popisným nebo evidenčním (např. zavěste štítek, popište fixem nebo barvou..),  aby bylo při čipování zřejmé, ke kterému domu popelnice patří. 

  Neočipované nádoby se již nebudou vyvážet, proto prosíme o maximální spolupráci. Děkujeme! 

   

 4. Prosím, nejezděte přes Sovinec směrem na Paseku! Silničáři se snaží vyřešit sněhovou kalamitu, ovšem je to obtížné kvůli množství aut, která  zůstala stát v kopci a silnici blokují.

  Děkujeme!

 5. Před Vánoci jsme Vás informovali o plánovaném označování popelnic čipy. Konečně nastává teplejší počasí, proto od pátku 24. března bude místostarosta Zdeněk Kozub čipovat popelnice na Sovinci a v Křížově.

  Prosíme Vás o vystavení a zpřístupnění úplně všech popelnic, které používáte na uložení směsného komunálního odpadu. Popelnice označte číslem popisným nebo evidenčním (např. zavěste štítek, popište fixem nebo barvou..),  aby bylo při čipování zřejmé, ke kterému domu popelnice patří. 

  Neočipované nádoby se již nebudou vyvážet, proto prosíme o maximální spolupráci. Děkujeme! 

   

 6. Další veřejné zasedání zastupitelstva obce Jiříkov je za námi a znovu vám děkujeme za skvělou účast, za živou diskuzi i za všechny náměty a připomínky.

  Usneseni_ZO_2023_02.pdf

 7. Srdečně zveme všechny občany na letošní druhé zasedání zastupitelstva obce, které se koná v úterý 21.3.2023 od 17:00 hod. na Obecním úřadu v Jiříkově.

 8. Na přiznání k dani z příjmů fyzických osob nemusíte být letos sami!

  leták_PMD.pdf

 9. Druhým nově narozeným občánkem roku 2023 je Ondřej Michalik z Těchanova, který se narodil 12.2.2023,  kdy měřil 47 cm a  vážil 2,80 kg. Ondráškovi, jeho sestřičce Elišce i celé rodině přejeme spoustu zdraví a samé krásné dny plné štěstí, lásky a smíchu.

 10. Bylo to napínavé do poslední chvíle!  O názvu pro obecní časopis jste hlasovali osobně, e-mailem, přes sms, ale o těsném prvním místě nakonec rozhodly hlasy poslané přes mobilní rozhlas Munipolis. 

  Děkujeme všem, kteří se ankety zúčastnili, a blahopřejeme Tomáši Holíčkovi ke kreativnímu vítěznému návrhu.

  A abychom nezapomněli: na jarní číslo Zpráv z konce světa se můžete těšit už na konci března! 

 11. Víte, že prakticky všechny potravinářské oleje a tuky používané v domácnosti lze recyklovat a můžou tak člověku znovu posloužit?

  Stačí je slít do obyčejné PET lahve a odnést do označené olejové popelnice ve sběrném dvoře v Jiříkově (je černá s fialovým víkem).

  Do olejových popelnic můžete třídit všechny kuchyňské oleje a tuky, ať už z konzerv, z marinád, salátových zálivek, nakládané zeleniny či sýrů a samozřejmě ze smažení. Stejně tak sem patří také máslo, sádlo nebo výpek z masa. To vše může ještě dobře posloužit!

  Použité oleje a tuky pak stačí doma slít do jakékoli PET lahve, kterou jste zvyklí třídit. Plnou a dobře uzavřenou lahev odneste do označené popelnice na třídění oleje, která je umístěna na sběrném místě v Jiříkově (poblíž fotbalového hřiště).

  A co se stane s vytříděným olejem dál?

  Vyčištěný a recyklovaný olej se opět stává hodnotnou surovinou, například pro výrobu biopaliv pro letadla. Díky tomu, že olej recyklujeme, snižuje se potřeba pěstovat olejniny pro průmyslové účely – jeden olej je zkrátka použit dvakrát. Zabraňujete ale také ucpání potrubí u vás doma, navíc tímto procesem dochází k úsporám CO2. A to nejlepší na konec: pokud u nás v obci vysbíráme určité množství oleje, dostaneme od svozové firmy finanční bonus!

  Děkujeme, že třídíte spolu s námi. Děkujeme, že dáváte odpadu šanci být znovu užitečný!

   

 12. Využijte poslední možnost rozhodnout, jak se bude jmenovat náš obecní časopis! Svůj hlas můžete odeslat do pátku 3.3., stačí kliknout na https://www.munipolis.cz/app/anketa/konecna-anketa-nazev-casopisu

 13. Od letoška budeme vítat všechny naše novorozené občany a občanky balíčkem nezbytností jako jsou pleny, ubrousky, dětská kosmetika, lahvičky atd.

  První občankou roku 2023 se stala Adélka Hanulíková z Křížova, která se narodila 13.1.2023,  kdy měřila 51 cm a  vážila 3,80 kg. Adélce i její rodině přejeme zdraví, štěstí, radost a samé báječné lidi kolem sebe!

 14. Jako každý rok i letos obec Jiříkov vyhlašuje výběrové řízení na pronájem parkoviště na Sovinci. Přihlášky lze podávat do 21. března 2023 do 12:00, nejnižší možná nabídka je 330 000 Kč.

  Detaily najdete v přiloženém dokumentu ke stažení.

  Vyberko_parkoviste_2023.pdf

 15. Děkujeme všem za stále větší účast na zasedáních zastupitelstva obce! Vážíme si vašeho zájmu o věci veřejné, který nás zavazuje k ještě usilovnější práci.

  usneseni_ZO_2023_01.pdf

 16. Přihlášky lze odevzdat do 10.3.2023 do 12:00!

  Jirikov_technicky_pracovnik.pdf

Please publish modules in offcanvas position.

Mobilní rozhlas
Novinky z úřadu přímo
do vašeho telefonu