image
Drobečková navigace

Úvod > Informace > Aktuality

RSS 2.0 Feed

Jak se k nám dostanete? Kromě vlastního dopravního prostředku nebo pěšky po četných značených turistických nebo cyklo cestách v okolí Vás ze směru od Rýmařova i Šternberka doveze autobusová linka 912. Aktuální jízdní řád ke stažení: Bus 912

Přijďte fandit na Závod míru v pátek 31. května

Peloton Závodu míru mladých cyklistů projede i naším katastrem, a to Kněžpolí,  v pátek 31. května okolo 15. hodiny jako součást 2. etapy Uničov - Rýmařov !
 
Etapový cyklistický Závod míru se v letošní sezoně pojede od 30. května do 2. června a bude pro mladé cyklisty důležitým krokem na cestě do některé ze stájí World Tour.
V minulosti v Jeseníkách závodili například Tadej Pogačar, Jonas Vingegaard či Julian Alaphilippe, kteří aktuálně patří mezi největší cyklistické hvězdy na světě. A loňský vítěz Antoine Huby z Francie podepsal nedávno dvouletý kontrakt v týmu World Tour Soudal Quick-Step. Bitva pro národní reprezentace do třiadvaceti let se jezdí jako součást seriálu elitního Nations' Cup a půjde o jedenáctý ročník.
„Přijedou nejlepší mladí cyklisté světa, kvalita bude na nejvyšší úrovni. Jsem si jist, že přivítáme některou z budoucích hvězd světového pelotonu. Připravili jsme náročné tratě včetně stoupání na legendární Dlouhé stráně, jízdu po trati Ecce Homo, celkové nadmořské metry prověří jejich kvalitu. A já se samozřejmě těším na výkony českých talentů,“ uvedl k závodu jeho ředitel Leopold König.
 
15 minut před čelem pelotonu pojede pořadatelské vozidlo s výstražným světlem oranžové barvy a pověřené osoby budou zastavovat vozidla pro potřeby cyklistického závodu.
Na konci pelotonu pojede jako poslední pořadatelské vozidlo s osobami oprávněnými zastavovat vozidla a bude obnovovat silniční provoz.
 
 
Veškeré informace najdete také na webu www.zavodmiru.com
 
Přijďte fandit mladým sportovcům!
29. 05. 2024 11:40

Bábovkový den na podporu náhradního rodičovství

 
V týdnu od 27. do 31. května 2024 probíhá celostátní kampaň podporující pěstounskou péči, která vyvrcholí Bábovkovým dnem.
Proč zrovna Bábovkový? Bábovka nás provází celý život – jako batolata ji s mámou či s tátou děláme z písku; je to jeden z prvních výtvorů, který dokážeme jako děti v kuchyni pod dozorem dospělého upéct; u nedělní bábovky a čaje probíráme doma různá témata; a není nad babiččinu bábovku, kterou většinou spořádáme na posezení. Zkrátka, bábovka evokuje klid, pohodu, domov.

❤️Připojte se, prosíme, i vy.
 
Nejbližší možností je zastavit se ve středu 29. května od 9:00 do 16:00 na náměstí Míru  v Rýmařově u stánku pracovnic z odboru sociálních věcí, které vám rády zodpoví dotazy týkající se pěstounské péče. Cílem je více rozšířit povědomí o tom, že...
 děti potřebují vyrůstat v rodině
 náhradním rodičem se může stát každý, ale chce to velké srdce a také odvahu
 existují odborné služby, které jsou náhradním rodičům oporou
 náhradní rodiče si zaslouží ocenění a uznání
 
Případně  se můžete zapojit v pátek 31.května na sociálních sítích a nasdílet svou bábovku s označením #diknahradnimrodinam #babovkovyden. Je jedno, jestli si bábovku uplácáte s dětmi na písku, upečete v domácí troubě nebo třeba jen namalujete. Nejdůležitější je přidat se! 
27. 05. 2024 11:05

Soutěž o nejkrásnější truhlík 2024

Další ročník oblíbené soutěže O nejkrásnější truhlík je tady!

Stejně jako v minulých letech se těšíme na fotografie vašich rozkvetlých předzahrádek, parapetů nebo balkonů, které můžete posílat  od 1.června do 31. srpna.

Pozor- květinová výzdoba musí být vidět z veřejně přístupného místa!

Na výherce čekají opět poukázky do Lidlu a také popularita, protože vaše zahrádkářská díla uveřejníme v obecním zpravodaji i na webu a Facebooku obce.

 

26. 05. 2024 10:10

Kácení májky v Těchanově

Zveme vás na tradiční kácení májky v Těchanově, které se bude konat v sobotu 1. června od 15:00 hod. v parčíku u autobusové zastávky.

Můžete se těšit na posezení s občerstvením, které bude pro děti zdarma. 

 

24. 05. 2024 13:10

Poslední šance na kompostér zdarma

Vyjádřili jste zájem o kompostér a ještě si ho nestihli vyzvednout? Nebo jste se pro něj rozhodli až později?

Poslední kolo výdeje kompostérů zdarma pro naše trvalé bydlící i pro chataře proběhne na  Obecním úřadě v Jiříkově, a to každé pondělí a středu od 8:00 do 17:00 hod.

Doporučujeme předem zavolat na 724 180 525 a domluvit se, totéž platí pokud chcete přijít v jiný den.

Využijte příležitost snížit množství odpadů z domácnosti a získat kvalitní zeminu, a to vše zdarma!

 

23. 05. 2024 10:26

Umělecký festival JES Art 2024

V sobotu 25. května se Kemp Indiana v Janovicích u Rýmařova promění opět v jednu velkou barevnou scénu uměleckého festivalu JES Art.

Jako obvykle výstavy a prezentace jednotlivých výtvarných, tanečních a hudebních tvůrců doplní vystoupení, workshopy, ukázky práce, besedy s umělci a také hned několik koncertů.

Přijďte podpořit tvorbu nadaných lidí z podhůří Jeseníků!  Vstup je zdarma.

20. 05. 2024 17:43

Vyřešili jsme pro vás

Jedná se o pozemek ing. Adamce, nikoliv obecní. Informace s prosbou o úklid předána na Agro Huzová.
20. 05. 2024 8:55

Muzejní noc v Uničově a v Rýmařově

V pátek 24. května se opět koná celorepublikový Festival muzejních nocí, který umožňuje návštěvníkům prohlédnout si muzea, památky a další instituce v netradičním čase a většinou i zdarma.

V našem okolí se můžete těšit na:

  • Uničovskou muzejní noc od 16:00 do 22:00, kde na vás čekají komentované prohlídky, workshopy, aktivity pro děti, simulace středověkého ležení, autorské čtení a další doprovodný program. Můžete společně oživit ulice Uničova a cestovat časem prostřednictvím výjimečných historických památek, expozic či výstav současného výtvarného umění. Vstupné zdarma.
  • Rýmařovskou muzejní sochařskou noc od 18:00, která je zaměřená na sochařské umění a zahrnuje bublinovou show, procházku s výkladem o vybraných sochách ve městě nebo promítání filmu Pupendo na fasádu radnice.

 

 

Unicov_Ryo_2024.pdf

15. 05. 2024 8:32

Dramatický kroužek pro děti

Ve spolupráci se Střediskem volného času v Rýmařově chceme přímo v Jiříkově (nebude se muset nikam dojíždět) zřídit od září Dramatický kroužek pro děti od 6 do 15 let. 

Máte doma malého herce nebo nadanou budoucí herečku? Chcete, aby se vaše děti zbavily trémy a naučily se vystupovat na veřejnosti? Nebo si je přejete prostě nechat vyřádit?

Přihlašte je do konce května do kroužku na obecním úřadě, a to e-mailem, telefonicky nebo osobně. 

 

13. 05. 2024 17:57

Očkování psů ve středu 22. května

Jako každoročně nabízíme ve spolupráci s MVDr. Škutou možnost nechat naočkovat psy proti vzteklině.

Očkování proběhne ve středu 22. května od 14:45 hod. v jednotlivých místních částech Jiříkova podle rozpisu.

10. 05. 2024 12:00

Festival Bubofest na Sovinci

Už o tomto víkendu se můžete přijít pobavit na hrad Sovinec na další ročník multižánrového festivalu Bubofest.

Každý si přijde na své díky různorodosti divadelních forem a hudebních stylů, časy jednotlivých vystoupení najdete na Facebooku hradu Sovince.  

9. 05. 2024 10:15

Letní provoz obecní knihovny

Delší teplé dny znamenají posun otvírací doby místní knihovny v Jiříkově. 

Od 12. května se na vás těšíme každou neděli od 17:00 do 19:00 hod.

Knihovní fond je bohatý a stále jej doplňujeme o novinky na trhu i o klasické tituly pro všechny věkové kategorie, navíc registrace i výpůjčky jsou zcela zdarma!

6. 05. 2024 14:06

Jarní číslo Zpráv z konce světa

Milí spoluobčané, s opravdu jarním počasím přichází i opravdu jarní vydání obecního časopisu Zprávy z konce světa, které každým dnem najdete ve svých poštovních schránkách. Opět vám coby uživatelům Munipolis přinášíme v předstihu jeho elektronickou verzi jako pdf soubor v příloze.

Výherní otázku do ankety o věcné ceny můžete zodpovědět na tomto odkazu:

https://www.munipolis.cz/app/anketa/anketa-casopis-kveten-2024

 

Přejeme hezké čtení a krásné květnové dny!

ZZK_Q01_2024-komprimovaný.pdf

3. 05. 2024 11:03

Další výdej kompostérů zdarma

Další kolo výdeje kompostérů zdarma pro všechny zájemce proběhne opět na parkovišti u Kulturního domu v Jiříkově (zelená budova za kostelem) o dvou sobotách 4. a 11. května od 9:30 do 11:30 hod.

Prosím, přijeďte si svůj kompostér vyzvednout, potřebovali bychom uvolnit prostory kulturního domu.

Vozík za auto není nutný, složený kompostér se vejde do zavazadlového prostoru obvyklého osobního auta.  

29. 04. 2024 10:00

Tradiční prvomájový pochod Lomnice - Sovinec

Ke každoročnímu pochodu na Sovinec se můžete přidat ve středu 1. května kdekoliv na trase Lomnice- Ryžoviště- Jiříkov. Občerstvení zajištěno, stačí si vzít vhodné oblečení, turistickou obuv a dobrou náladu!

25. 04. 2024 13:19

Pálení čarodějnic s žáky FC KOLOS

Mladí fotbalisté a fotbalistky srdečně zvou na pálení čarodějnic, které se koná v úterý 30. dubna od 16:00 na fotbalovém hřišti v Jiříkově. Přijďte si zasoutěžit, opéct špekáčky, nebo se pochlubit svou čarodějnickou maskou!

24. 04. 2024 12:00

Volby do EP- změna trvalého bydliště

Pokud chcete volit do Evropského parlamentu a budete měnit trvalý pobyt v době od 29. dubna do 7. června 2024, věnujte, prosím, pozornost přiloženému dokumentu.

EP_2024_trv_pobyt.pdf

23. 04. 2024 13:12

Chcete pomoci při Závodu míru?

I letos kolem nás projede peloton cyklistického Závodu míru, který se tentokrát koná od 30. května do 2. června a bude pro reprezentační týmy cyklistů do 23 let opět důležitým krokem na cestě do některé ze stájí World Tour.

Pořadatelé nás požádali o spolupráci při získání 2 dospělých , kteří by v pátek 31. května pomohli při organizaci průjezdu závodníků. Odměna za účast je 300 Kč na osobu, časová náročnost je přibližně 75 minut v odpoledních hodinách.

Pokud máte o pořadatelství zájem, ozvěte se co nejdříve telefonicky nebo osobně na obecní úřad, případně na e-mail ou@obecjirikov.cz.

19. 04. 2024 9:29

Druhé kolo výdeje kompostérů - pro všechny přihlášené zájemce

Další výdej kompostérů zdarma proběhne opět na parkovišti u Kulturního domu v Jiříkově (zelená budova za kostelem), a to v následujících termínech:

  • Pondělí 22. dubna: 15:00 - 16:30
  • Středa 24. dubna: 15:00 - 16:30
  • Sobota 27. dubna: 9:30 - 11:30

Tentokrát mohou dorazit všichni přihlášení zájemci, tzn. nejen z Jiříkova a Sovince, ale i obyvatelé Kněžpole, Křížova a Těchanova, kteří výdej zatím nestihli.

Vozík za auto není nutný, složený kompostér se vejde do zavazadlového prostoru obvyklého osobního auta.  

15. 04. 2024 15:28

První domácí fotbalové zápasy o víkendu 13.-14.4.

Poprvé v jarní sezóně se o tomto víkendu představí hráči FC KOLOS na domácím trávníku.

V sobotu 13.4. od 15:30 hrají muži proti Jívové, v neděli 14.4. od 11:00 vyzvou žáci na souboj Hněvotín.

Přijďte podpořit naše sportovce!

 

11. 04. 2024 10:00

Výdej kompostérů - Kněžpole, Křížov, Těchanov

Občanům i chatařům, kteří vyjádřili zájem o kompostér, se budou oproti podpisu smlouvy vydávat kompostéry na parkovišti u kulturního domu v Jiříkově.

Pro obyvatele Kněžpole, Křížova a Těchanova jsou určeny termíny:

  • Středa 10. dubna od 15:00 do 16:30
  • Sobota 13. dubna od 9:30 do 11:00

Prosíme, vyzvedněte si  včas své kompostéry zdarma!

 

9. 04. 2024 9:24

Filmová Expediční kamera dorazí do KD Jiříkov už tuto sobotu 13.4.

Už tuto sobotu 13. dubna od 17:00 hod. se Kulturní dům v Jiříkově opět promění v kino a vy se můžete podívat na aktuální nejlepší expediční, cestovatelské a horolezecké filmy!

Určitě Vás zaujme novinka s českým vynikajícím lezcem Adamem Ondrou, který posouvá limity tohoto sportu již od dětského věku. Pepa Šindel kráčí v Adamových šlépějích. V roce 2022 vylezl cestu v obtížnosti 9a+, a to v pouhých 15 letech. Nikdo jiný na světě takovou obtížnost v tak nízkém věku kromě nich dvou nezvládl.  Rodina Šindelových tráví v dodávce na cestách značnou část roku a tentokrát přicházejí do oblasti Krpcovo. Zde nastává výjimečné setkání Pepy s Adamem. Cíl? Přelez jedné z nejtěžších skalních cest na Slovensku.

Tento a dalších 6 snímků můžete vidět za vstupné 50 Kč, zároveň si odnesete slevové kupóny na nákupy sportovního vybavení od partnerů festivalu a chybět nebude ani bohaté občerstvení.

Přijďte zažít dobrodružství na plátně!

8. 04. 2024 15:00

Usnesení ze zasedání ZO konaného 2.4.2024 najdete v přiloženém dokumentu

Třetí letošní, v podstatě mimořádné zasedání zastupitelstva obce se konalo s cílem co nejrychleji schválit potřebné smlouvy ohledně pořízení kompostérů pro naše občany. Vzhledem k tomu, že kompostéry jsou financovány pomocí dotace z Operačního programu Životní prostředí za podpory Evropské unie, jedná se o poměrně náročnou administrativu, ale výsledkem je fakt, že kompostéry budou pro všechny zájemce zdarma.

Detaily ohledně způsobu vydávání kompostérů a podpisu smluv s občany budeme komunikovat co nejdříve.

 

 

Usneseni_ZO_2024_03.pdf

3. 04. 2024 9:07

Rozpis jarních zápasů FC KOLOS Jiříkov

Přijďte podpořit muže a žáky FC KOLOS Jiříkov v jarní části fotbalové soutěže!

 

30. 03. 2024 17:29