image
Drobečková navigace

Úvod > Informace > Aktuality

RSS 2.0 Feed

Jak se k nám dostanete? Kromě vlastního dopravního prostředku nebo pěšky po četných značených turistických nebo cyklo cestách v okolí Vás ze směru od Rýmařova i Šternberka doveze autobusová linka 912. Aktuální jízdní řád ke stažení: Bus 912

Usnesení z 1. zasedání ZO Jiříkov konaného dne 20.2.2024 najdete v přiloženém dokumentu

První letošní zasedání zastupitelstva obce nastartovalo hned několik úkolů, které si vedení obce i zastupitelé předsevzali pro rok 2024.

Schvalovalo se několik tradičních smluv či dodatků, bylo rozhodnuto o vypsání výběrového řízení na pronájem parkoviště na Sovinci, o záměrech prodeje částí pozemků a také o vítězi veřejné zakázky na Místní energetickou koncepci, na kterou obec získala dotaci z MPO.

Zastupitelé rovněž schválili finanční částky na některé kulturní a společenské akce, z nichž zřejmě nejvýznamnější je Den obce, který se bude konat 29. června a nabídne pořádnou porci zábavy pro celou rodinu.

 

Usneseni_ZO_2024_01.pdf

21. 02. 2024 17:35

Senzohrátky pro nejmenší děti

Máte děti nebo vnoučata ve věku přibližně 1,5 - 5 let? Chcete s nimi zažít hravé dopoledne plné zážitků? Nechat je tvořit, osahávat a zkoušet různé materiály a textury? Vidět je řádit a nemuset po nich uklízet?

Tak přijďte v neděli 3. března od 10:00 do jiříkovské knihovny s dětmi, náhradním oblečením a dobrou náladou. Vstupné je dobrovolné a slouží na úhradu nakoupeného materiálu. 

senzohratky_1.JPG

20. 02. 2024 8:43

S daňovým přiznáním opět pomohou úředníci finančního úřadu

Na přiznání k dani z příjmů fyzických osob nemusíte být ani letos sami!

Pokud máte raději osobní komunikaci než elektronickou, můžete podat daňové přiznání např. v Rýmařově ve středu 27.3.2024.

Jestli se rozhodnete pro elektronickou formu podání, nebo se na Vás vztahuje povinnost podat daňové přiznání elektronicky (byla Vám zřízena datová schránka ze zákona), použijte aplikaci Online finanční úřad na portálu MOJE daně (www.mojedane.cz)

Stručný návod k použití najdete v přiloženém dokumentu. 

 

Jak vyplnit daňové přiznání online.pdf

15. 02. 2024 16:55

Pozvánka na zasedání zastupitelstva obce 20.2.2024

Srdečně zveme všechny občany na letošní první zasedání zastupitelstva obce, které se koná v úterý 20.2.2024 od 17:00 hod. v zasedací místnosti Obecního úřadu v Jiříkově.

13. 02. 2024 10:00

Galapágy? Ekvádor? Za Kačku!

Po veselém Masopustu zažije kulturní dům v Jiříkově další barevnou událost.

Připomínáme, že už zítra, tj, v sobotu 10. února, můžete od 17:00 přijít na besídku cestovatelky a spisovatelky Kačky Ostré, která vypráví o tom, jak cestovat s minimem nákladů i znalostí světových jazyků.

Bude to dechberoucí jízda plná zážitků z cest do Ekvádoru a na Galapágy, kterou jen tak někde nezažijete!

9. 02. 2024 16:16

Veselá krása našeho masopustu

Historicky první masopust  v Jiříkově byl barevný, roztančený a jenom trochu upršený!

Velké díky patří organizátorům a dobrovolníkům v čele s Martinou Zatloukalovou, nezdolným muzikantům z cimbálovky FRGÁL, všem maškarám, hostitelům i návštěvníkům.

Za snímky děkujeme hned několika fotografům!
Spoustu fotografií najdete ve fotogalerii na obecním webu Fotogalerie_Masopust2024,  případně v albu rajce_masopust2024 .

A už teď se těšíme na Masopust 2025!

6. 02. 2024 19:12

Masopust v Jiříkově už tuto sobotu 3.2. od 13:00

Dětská část masopustního organizačního týmu pilně pracuje na maskách a výzdobě - a jak jste na tom Vy?

Pokud se chcete zapojit do průvodu maškar a nemáte masku nebo potřebujete pomoci s převlekem, líčením atd., přijďte v sobotu do kulturního domu v Jiříkově už na 12:00 a pokusíme se Vás proměnit!

Masopustní průvod s živou kapelou pak vyráží ve 13:00 od kulturního domu. Můžete se těšit i na bohaté občerstvení zdarma, pivo a punč koupíte za symbolickou cenu.

Těšíme se, že společně vytvoříme novou tradici!

1. 02. 2024 14:01

Šití není žádná věda ani pro začátečníky

 I v letošním roce pořádá Obecní knihovna v Jiříkově kurz šití pro děti.

Holky a kluci se zábavnou formou seznámí se šicím strojem a postupně si odnesou vlastnoruční výrobky.

Jana a Vendy se na všechny těší poprvé v pondělí 5. února od 16:30 v budově Obecního úřadu v Jiříkově.

 

30. 01. 2024 13:41

Ekvádor a Galapágy aneb Cestuji za Kačku

V sobotu 10. února k nám do kulturního domu v Jiříkově přijede opravdová světoběžnice, matka, co neumí žádný světový jazyk, a autorka několika veleúspěšných knih. Kateřina Ostrá, zakladatelka projektu ZA KAČKU, cestuje s minimálními náklady, ale s maximálními vjemy a zážitky a taky s pořád plnou číší vína! 

Přijďte si poslechnout zajímavé, zábavné i překvapivé historky z cest do Ekvádoru a na Galapágy a utvrdit se v tom, že cestovat může opravdu každý, stačí jen chtít.

 

 

25. 01. 2024 15:24

Výroba masopustních kostýmů v obecní knihovně

Chcete se v sobotu 3.2. zúčastnit jiříkovského masopustu a nevíte si rady s kostýmem?
 
Přijďte v pondělí 22.1. a 29.1. v 17:00 do obecní knihovny v Jiříkově, kde budeme společnými silami vyrábět tradiční kostýmy, masky a klobouky.
Vemte si s sebou nápady a trpělivost, víc není potřeba! 
 
Na všechny se těší Martina Zatloukalová a Vendula Havranová.
17. 01. 2024 10:00

Výtěžek z Tříkrálové sbírky je mnohem vyšší než vloni!

Obyvatelé Jiříkova, Kněžpole, Křížova, Sovince a Těchanova dokázali letos při Tříkrálové sbírce pořádané Charitou ČR vybrat neuvěřitelných 15 718 Kč, což je o 35% víc než vloni a zařadili se mezi nejúspěšnější obce našeho regionu!

Velké díky patří koledníkům Kláře a Pavlíně Ilkiwovým, Petru Ovšákovi, Nicol, Vendule a Štefanovi Danielovým, Lukáši Vejrostovi i Grétě a Teodorovi Ondruškovým. Děkujeme také jejich dospělým průvodkyním Vendule Havranové, Markétě Ondruškové a Báře Šiškové.

Největší poděkování směřuje k vám, kteří jste přispěli na domácí péči poskytovanou Charitou sv. Martina v Malé Morávce pro hendikepované, nemocné a umírající nebo pro seniory.

Kromě peněz jste přinesli také radost. Radost ze setkání, z lidské vzájemnosti, ze života samého, radost, že pokud se ocitneme ve složité situaci, najde se pomocná ruka a otevřené srdce, které nám pomůže obtíže překonat.

 

Děkujeme vám!

 

15. 01. 2024 17:00

Burza oblečení a domácích potřeb

V sobotu 20. ledna se od 17:00 v kulturním domě v Jiříkově koná bazárek aneb výměna oblečení, kosmetiky a domácích potřeb.

Udělali jste předvánoční úklid v šatníku? Nebo dostali ne úplně vhodný dárek? Sbalte maximálně 2 tašky věcí, které jsou pěkné, čisté a mohou někomu dobře posloužit, a přineste je. Naopak si můžete odnést cokoliv, co se vám hodí.

Samozřejmě  můžete přijít i jen tak a vybrat si věci, které vytřídil někdo jiný. Vstup je zdarma!

12. 01. 2024 10:00

První ročník Masopustu v sobotu 3.2.

Masopustní veselí v Jiříkově vypukne v sobotu 3. února ve 13:00, kdy od kulturního domu vyrazí barevný průvod s živou muzikou a projde celou obcí. Po skončení průvodu proběhne u kulturního domu  promenáda v maskách, soutěže pro děti i dospělé, jízda na koních nebo tanec za doprovodu cimbálovky.

Můžete se těšit na zabijačkové speciality, koláčky a další bohaté občerstvení, které bude podáváno zdarma pro všechny návštěvníky, kteří přijdou v maskách! 

10. 01. 2024 9:00

Změna poplatku za ověření podpisu

Protože i na našem obecním úřadě vám ověřujeme podpisy a listiny, upozorňujeme, že od 1. ledna 2024 došlo na a základě zákona č. 414/2023 Sb.  ke zvýšení správního poplatku za ověření podpisu z dosavadních 30 Kč na 50 Kč. 

Naopak poplatek za ověření listiny zůstává stejný, a to ve výši 30 Kč za 1 stranu.

 

8. 01. 2024 10:46

Obecní knihovna se rozjíždí po vánoční přestávce

V neděli 14. ledna se po sváteční pauze opět otevře obecní knihovna, jako obvykle od 16:00 do 18:00.

Můžete si zdarma půjčit knihy všech žánrů a pro všechny věkové kategorie. Kromě beletrie máme i spoustu naučných publikací, nechybí ani nejnovější hity - a co nemáme, dokážeme na přání v krátké době sehnat!

Zároveň v pondělí 8. ledna od 17:00 začíná další sezóna Odpoledního klubu pro děti do 15 let.

Přijďte se podívat do naší malé, ale milé a přátelské knihovny!

7. 01. 2024 10:00

Kašpar, Melichar a Baltazar už tuto sobotu!

Přesně na svátek Tří králů v sobotu 6. ledna odpoledne dorazí do našich obcí tři skupinky koledníků Tříkrálové sbírky Charity ČR. Výtěžek sbírky je tradičně určen na nákup zdravotnických pomůcek a zkvalitnění zavedené pečovatelské a ošetřovatelské služby – domácí péče. Charita může díky Vašim příspěvkům pečovat o seniory a dlouhodobě nemocné a umožnit jim zůstat i přes často špatný zdravotní stav co nejdéle ve svých domácnostech.

 

Pokud vás tři králové nezastihnou doma a vy byste přesto chtěli přispět  na Tříkrálovou sbírku, můžete to do pátku 12.1. udělat osobně na Obecním úřadě v Jiříkově, kde budou umístěny pokladničky, případně  pak online na https://www.trikralovasbirka.cz/.

Děkujeme za vaši velkorysost!

5. 01. 2024 8:30

Termíny vývozu komunálního odpadu pro rok 2024

I letos bude vývoz domovních popelnic probíhat každou středu v sudém týdnu, jednotlivé termíny si můžete poznačit do kalendářů. 

Pokud nemáte popelnici naplněnou, nepřistavujte ji k vývozu prosím, šetříte tím náklady na svoz.

Děkujeme za spolupráci!

 

 

 

2. 01. 2024 16:00

Tříkrálová sbírka Charity ČR u nás proběhne 6. ledna 2024

Vloni jsme při historicky první Tříkrálové sbírce vybrali fantastických 11 624 Kč, trumfneme to letos?

Děti už pro vás mají nachystané andělské hlásky i drobné dárky, dospělí koordinátoři přinesou zapečetěné pokladničky a v sobotu 6. ledna odpoledne se možná i u vašich dveří rozezní staročeské My tři králové....

Děkujeme za Vaši velkorysost, úplně každá částka pomůže!

1. 01. 2024 17:00

Vánoční příběh

I když dnes myslíme na hrůzu a bolest studentů i jejich blízkých, má smysl si uvědomit, že jsou i příběhy s dobrým koncem. A jeden z nich, také ze studentského prostředí máme u nás.

Isabel je nadaná studentka umělecké školy z Jiříkova. Přestože se její maminka, samoživitelka se 3 dětmi, snaží,  a obě starší dcery chodí při studiu na brigády, není snadné financovat ani běžné živobytí, natož dojíždění do školy, výtvarné potřeby, počítač a další nutné pomůcky.

Naštěstí Isabel objevila projekt Nadace Hyundai Společně za sny, který umožňuje vybraným studentům  z Moravskoslezského kraje realizovat své umělecké nápady. Isabelin projekt se dostal mezi nejlepší a byl oceněn finanční částkou, díky které si Isa může koupit pořádný počítač a tvořit na něm svá díla nejen do školy. 

A úplně nejlepší je, že tenhle příběh má ještě jeden díl. Umělecky nadaná je i Isabelčina mladší sestra Elen a chodí na tutéž školu. Představte si, že několik našich úžasných spoluobčanů jí pomohlo uhradit školné! A jedna místní rodina jí zaplatila vlastní počítač! 

Věříme, že jednoho dne budeme pyšně kupovat designové výrobky, sledovat divadelní a filmové scény nebo se těšit z obrazů vytvořených Isabel a Elen a budeme vědět, že tenhle příběh se uskutečnil díky velkorysosti skvělých lidí z Jiříkova a okolí.

 Z celého srdce děkujeme!

26. 12. 2023 18:00

Přání obce Jiříkov

Milí spoluobčané, přejeme Vám, ať máte o Vánocích i v  celém roce 2024 takovou čistou radost, jakou vyjádřila svým obrázkem Vendulka, vítězka předvánoční dětské výtvarné soutěže.

Také Vám přejeme, ať jste obklopeni těmi, které máte rádi.  Ať společně prožíváte příjemné dny a podporujete se ve dnech těžkých. Ať jste na sebe hodní a nenecháte se strhnout zlobou a strachem.  Prostě ať se vám hezky žije!

A jestli máte chuť, přijďte si zazpívat koledy, dát punč a odnést Betlémské světlo, sejdeme se ve 14:00 před obecním úřadem v Jiříkově!

24. 12. 2023 10:00