Mobilní Rozhlas

Obec Jiříkov

oficiální stránky obce

Mobilní rozhlas

Informace RSS kanálu mobilního rozhlasu MUNIPOLIS:

1. Chcete se Vy nebo Vaše děti zapojit do letošní soutěže o nejkrásnější vánoční ozdobu a zatím jste svůj výrobek nestihli odevzdat? Poslední šanci vyhrát lákavé ceny máte do čtvrtku 1.12. do 15:00 hod., pak budeme rozhodovat o vítězích v jednotlivých kategoriích.

2. Pomůžete dětem vytvořit skupinku koledníků? Nebo se stanete jejich doprovodem? Jestli máte zájem, dejte vědět, prosím, do 9.12.2022

3. Využijte mobilní rozhlas k vyjádření zájmu o zahradní kompostér zdarma: https://www.munipolis.cz/app/anketa/pruzkum-zajmu-o-zahradni-kompostery

4. Domácí kompostování významně pomáhá snížit množství směsného komunálního odpadu, proto obec Jiříkov nabízí svým občanům i chalupářům pořízení zahradního kompostéru ZDARMA! Pokud máte zájem, dejte vědět, prosím,  nejpozději do 7.12.2022.

20221123 - Anketní formulář s vyjádřením zájmu o komposter.pdf

5. Nově je možné sledovat dění v naší obci už i na populární sociální síti Facebook! [https://www.facebook.com/obec.jirikov]

Na FB stránce obce najdete stejně jako na našem webu veškeré informace, novinky nebo zprávy zveřejněné mobilním rozhlasem.

6. Odpadové hospodářství čeká v příštích letech několik změn. Podle nového zákona o odpadech musí všechny obce v roce 2025 vytřídit 60% odpadů. Ovšem žádná obec to nezvládne sama, na třídění odpadů se musí podílet doslova každý, ať už trvale bydlící občan nebo chatař či chalupář.

Co my v Jiříkově a okolí?

Ve spolupráci s Městskými službami Rýmařov zavádíme novinky, které nám pomohou udržet odpadové hospodářství pod kontrolou. Od konce listopadu bude spuštěna evidence směsného komunálního odpadu. Všechny popelnice budou označeny speciálními RFID čipy, pomocí kterých se při vývozu načtou informace o místě, druhu a množství vyváženého dopadu.

Jak to bude s čipováním?

Čipování popelnic proběhne od 25. listopadu postupně v Jiříkově, Kněžpoli, Křížově, Sovinci a Těchanově. Žádáme Vás proto o vystavení a zpřístupnění úplně všech popelnic, které používáte na uložení směsného komunálního odpadu. Popelnice označte číslem popisným (např. zavěste štítek, popište fixem nebo barvou..), aby bylo při čipování zřejmé, ke kterému domu popelnice patří.

Změní se nějak vyvážení popelnic?

Vývoz odpadu bude probíhat ve čtrnáctidenním intervalu jako dosud. Každá nádoba bude označena a při svozu se bude snímat. Naopak neočipované nádoby se již vyvážet nebudou! Budeme mít tedy informace, kdo a jak často si nechal popelnice vyvézt a jak byly plné. Proto je důležité, abyste zbytečně nevykládali popelnici ke svozu, když ještě není naplněná a vydrží do dalšího termínu vývozu.

K tomu patří pravidlo, které si budeme muset všichni osvojit: místo popelnice je za plotem a ne na ulici. Pokud popelnici opravdu nemůžete přemístit za plot a nepotřebujete ji ještě vyvézt, označte ji (např. pomocí drátku upevněte na nádobu cedulku Nevyvážet).

Co z toho budeme mít?

Jelikož náklady na likvidaci odpadů neustále stoupají, může se stát, že obec bude nucena zvyšovat poplatky za odpady. Proto je v zájmu každého z nás, abychom snížili množství směsného a objemného odpadu důsledným tříděním. Zároveň tím významně šetříme životní prostředí.

7. Pozor, pozor, v neděli 4. prosince se v kulturním domě Jiříkov v 15:00 objeví Mikuláš se svou družinou! Poté v 17:00 se slavnostně rozsvítí vánoční strom na návsi, abychom si užili klidnou atmosféru adventního období. Srdečně zveme všechny malé i velké!

8. Časy odjezdů autobusové linky 912 [jízdní řád] na trase Rýmařov-Šternberk a zpět ze zastávek všech místních částí máte díky Mobilnímu rozhlasu MUNIPOLIS stále po ruce.

Aktuální jízdní řád platí do 10. prosince 2022, poté bude nahrazen novým.

Bus 912.pdf

9. Vánoce jsou za dveřmi, udělejme si je krásnější.

10. Zastupitelstvo obce Jiříkov tímto spouští novou službu, aby se všechny informace dostaly k občanům rychle, jednoduše a přímo. Další způsoby komunikace budou brzy následovat. Na webu obce se můžete dočíst víc o tom, co Mobilní rozhlas umí: https://www.obecjirikov.cz/munipolis

Please publish modules in offcanvas position.