Mobilní Rozhlas
Novinky z úřadu přímo
do vašeho telefonu

  Obec Jiříkov

  oficiální stránky obce

  Mobilní rozhlas MUNIPOLIS

  Vážení občané,

  v listopadu 2022 jsme pro vás spustili službu Mobilní rozhlas MUNIPOLIS, díky které vás nyní budeme efektivně informovat přímo do vašeho telefonu. Přihlaste se k odběru informací a už nezmeškáte důležité novinky a upozornění z naší samosprávy. Informace podle vašich zájmů vám budeme posílat e-mailem, SMS nebo jako zprávu do aplikace. Služba je zdarma!

  Co vám přihlášení do MUNIPOLIS přináší?
   ● upozornění na krizové události – výpadky energií, blížící se vichřice, dopravní uzavírky, varování před podomními prodejci apod.
   ● novinky a důležitá upozornění z úřadu – poplatky, obecní zpravodaj, digitalizované hlášení z amplionů apod.
   ● pozvánky na kulturní a sportovní akce
   ● možnost vyjádřit svůj názor v online anketách
   ● mobilní aplikaci samosprávy s užitečnými funkcemi

  Jak vám MUNIPOLIS zjednoduší život a přinese informace až domů vám ukáže Superstarosta:

  V registračním procesu si můžete sami nastavit, jaké typy informací vás zajímají (např. kultura, doprava, majitelé zvířat). Doporučujeme vyplnit vaše telefonní číslo a ulici, abychom vás mohli rychle varovat v případě nečekaných událostí (např. havárie vody, přívalové deště apod.) Vaše údaje jsou v bezpečí a v souladu s GDPR.

  PŘIHLASTE SE K ODBĚRU INFORMACÍ: Registrace pro občany (hotovo máte raz-dva)
   1. Vložte své telefonní číslo, případně i email (proběhne ověření pomocí SMS kódu)
   2. Dokončete registraci aktivací odběru (souhlas se zpracováním údajů, zadání adresy, volba skupin informací, osobní údaje)
  Registrovat se můžete také osobně přímo na našem úřadu, rádi vám pomůžeme.

  Stáhněte si také mobilní aplikaci
  S aplikací MUNIPOLIS budete mít důležité informace kdykoli při ruce. Navíc budete mít vždy k dispozici spoustu užitečných funkcí jako je například snadné nahlašování závad na území naší samosprávy. Stačí si aplikaci stáhnout do mobilního telefonu a v nastavení přidat naši samosprávu. Aplikace je dostupná jak pro operační systém iOS, tak i pro Android.

  qr_android.pngStáhnout pro
  Android
  Stáhnout pro
  iOS

  Navštivte online profil naší samosprávy
  V profilu naší samosprávy na MUNIPOLIS naleznete nejen nejaktuálnější novinky, ale také spoustu dalších užitečných odkazů jako umístění kontejnerů na tříděný odpad, informace o počasí, tipy na výlety atd.
  Adresa odkazu: obecjirikov.munipolis.cz

  .


  Zprávy mobilního rozhlasu

  • Uzávěrka soutěže Vánoční ozdoba posunuta na 1.12. v 15:00
   30. listopad 2022

   Chcete se Vy nebo Vaše děti zapojit do letošní soutěže o nejkrásnější vánoční ozdobu a zatím jste svůj výrobek nestihli odevzdat? Poslední šanci vyhrát lákavé ceny máte do čtvrtku 1.12. do 15:00 hod., pak budeme rozhodovat o vítězích v jednotlivých kategoriích.

  • Hledají se koledníci pro Tříkrálovou sbírku!
   29. listopad 2022

   Pomůžete dětem vytvořit skupinku koledníků? Nebo se stanete jejich doprovodem? Jestli máte zájem, dejte vědět, prosím, do 9.12.2022

  • Průzkum zájmu o zahradní kompostéry
   28. listopad 2022

   Využijte mobilní rozhlas k vyjádření zájmu o zahradní kompostér zdarma: https://www.munipolis.cz/app/anketa/pruzkum-zajmu-o-zahradni-kompostery

  • Máte zájem o zahradní kompostér zdarma?
   28. listopad 2022

   Domácí kompostování významně pomáhá snížit množství směsného komunálního odpadu, proto obec Jiříkov nabízí svým občanům i chalupářům pořízení zahradního kompostéru ZDARMA! Pokud máte zájem, dejte vědět, prosím,  nejpozději do 7.12.2022.

    

   20221123 - Anketní formulář s vyjádřením zájmu o komposter.pdf

  • Jiříkov na Facebooku
   24. listopad 2022

   Nově je možné sledovat dění v naší obci už i na populární sociální síti Facebook! [https://www.facebook.com/obec.jirikov]

   Na FB stránce obce najdete stejně jako na našem webu veškeré informace, novinky nebo zprávy zveřejněné mobilním rozhlasem.

  • Odpady nově
   16. listopad 2022

   Odpadové hospodářství čeká v příštích letech několik změn. Podle nového zákona o odpadech musí všechny obce v roce 2025 vytřídit 60% odpadů. Ovšem žádná obec to nezvládne sama, na třídění odpadů se musí podílet doslova každý, ať už trvale bydlící občan nebo chatař či chalupář.

   Co my v Jiříkově a okolí?

   Ve spolupráci s Městskými službami Rýmařov zavádíme novinky, které nám pomohou udržet odpadové hospodářství pod kontrolou. Od konce listopadu bude spuštěna evidence směsného komunálního odpadu. Všechny popelnice budou označeny speciálními RFID čipy, pomocí kterých se při vývozu načtou informace o místě, druhu a množství vyváženého dopadu.

   Jak to bude s čipováním?

   Čipování popelnic proběhne od 25. listopadu postupně v Jiříkově, Kněžpoli, Křížově, Sovinci a Těchanově. Žádáme Vás proto o vystavení a zpřístupnění úplně všech popelnic, které používáte na uložení směsného komunálního odpadu. Popelnice označte číslem popisným (např. zavěste štítek, popište fixem nebo barvou..), aby bylo při čipování zřejmé, ke kterému domu popelnice patří. 

   Změní se nějak vyvážení popelnic?

   Vývoz odpadu bude probíhat ve čtrnáctidenním intervalu jako dosud. Každá nádoba bude označena a při svozu se bude snímat. Naopak neočipované nádoby se již vyvážet nebudou! Budeme mít tedy informace, kdo a jak často si nechal popelnice vyvézt a jak byly plné. Proto je důležité, abyste zbytečně nevykládali popelnici ke svozu, když ještě není naplněná a vydrží do dalšího termínu vývozu.

   K tomu patří pravidlo, které si budeme muset všichni osvojit: místo popelnice je za plotem a ne na ulici. Pokud popelnici opravdu nemůžete přemístit za plot a nepotřebujete ji ještě vyvézt, označte ji (např. pomocí drátku upevněte na nádobu cedulku Nevyvážet).

   Co z toho budeme mít?

   Jelikož náklady na likvidaci odpadů neustále stoupají, může se stát, že obec bude nucena zvyšovat poplatky za odpady. Proto je v zájmu každého z nás, abychom snížili množství směsného a objemného odpadu důsledným tříděním. Zároveň tím významně šetříme životní prostředí.

  • Mikulášská nadílka a rozsvícení vánočního stromu
   15. listopad 2022

   Pozor, pozor, v neděli 4. prosince se v kulturním domě Jiříkov v 15:00 objeví Mikuláš se svou družinou! Poté v 17:00 se slavnostně rozsvítí vánoční strom na návsi, abychom si užili klidnou atmosféru adventního období. Srdečně zveme všechny malé i velké!

  • Jízdní řád
   15. listopad 2022

   Časy odjezdů autobusové linky 912 [jízdní řád] na trase Rýmařov-Šternberk a zpět ze zastávek všech místních částí máte díky Mobilnímu rozhlasu MUNIPOLIS stále po ruce. 

   Aktuální jízdní řád platí do 10. prosince 2022, poté bude nahrazen novým.

   Bus 912.pdf

  • Soutěž o nejkrásnější vánoční ozdobu
   12. listopad 2022

   Vánoce jsou za dveřmi, udělejme si je krásnější.

  • Zkušební provoz mobilního rozhlasu zahájen
   11. listopad 2022

   Zastupitelstvo obce Jiříkov tímto spouští novou službu, aby se všechny informace dostaly k občanům rychle, jednoduše a přímo. Další způsoby komunikace budou brzy následovat. Na webu obce se můžete dočíst víc o tom, co Mobilní rozhlas umí: https://www.obecjirikov.cz/munipolis

  Please publish modules in offcanvas position.