Obec Jiříkov

oficiální stránky obce

Mobilní rozhlas MUNIPOLIS

Vážení občané,

v listopadu 2022 jsme pro vás spustili službu Mobilní rozhlas MUNIPOLIS, díky které vás nyní budeme efektivně informovat přímo do vašeho telefonu. Přihlaste se k odběru informací a už nezmeškáte důležité novinky a upozornění z naší samosprávy. Informace podle vašich zájmů vám budeme posílat e-mailem, SMS nebo jako zprávu do aplikace. Služba je zdarma!

Co vám přihlášení do MUNIPOLIS přináší?
 ● upozornění na krizové události – výpadky energií, blížící se vichřice, dopravní uzavírky, varování před podomními prodejci apod.
 ● novinky a důležitá upozornění z úřadu – poplatky, obecní zpravodaj, digitalizované hlášení z amplionů apod.
 ● pozvánky na kulturní a sportovní akce
 ● možnost vyjádřit svůj názor v online anketách
 ● mobilní aplikaci samosprávy s užitečnými funkcemi

Jak vám MUNIPOLIS zjednoduší život a přinese informace až domů vám ukáže Superstarosta:

V registračním procesu si můžete sami nastavit, jaké typy informací vás zajímají (např. kultura, doprava, majitelé zvířat). Doporučujeme vyplnit vaše telefonní číslo a název místní části, abychom vás mohli rychle varovat v případě nečekaných událostí (např. havárie vody, přívalové deště apod.). Vaše údaje jsou v bezpečí a v souladu s GDPR.

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU INFORMACÍ: Registrace pro občany (hotovo máte raz-dva)
 1. Vložte své telefonní číslo, případně i email (proběhne ověření pomocí SMS kódu)
 2. Dokončete registraci aktivací odběru (souhlas se zpracováním údajů, zadání adresy, volba skupin informací, osobní údaje)
Registrovat se můžete také osobně přímo na našem úřadu, rádi vám pomůžeme.

Stáhněte si také mobilní aplikaci
S aplikací MUNIPOLIS budete mít důležité informace kdykoli při ruce. Navíc budete mít vždy k dispozici spoustu užitečných funkcí jako je například snadné nahlašování závad na území naší samosprávy. Stačí si aplikaci stáhnout do mobilního telefonu a v nastavení přidat naši samosprávu. Aplikace je dostupná jak pro operační systém iOS, tak i pro Android.

qr_android.pngStáhnout pro
Android
Stáhnout pro
iOS

Navštivte online profil naší samosprávy
V profilu naší samosprávy na MUNIPOLIS naleznete nejen nejaktuálnější novinky, ale také spoustu dalších užitečných odkazů jako umístění kontejnerů na tříděný odpad, informace o počasí, tipy na výlety atd.
Adresa odkazu: obecjirikov.munipolis.cz

.


Zprávy mobilního rozhlasu

 • Otevření sezóny na hradě Sovinci
  31. březen 2023

  O víkendu 1.-2.4.202 proběhne slavnostní zahájení sezóny na hradě Sovinci v duchu výročí 380 let od švédského obléhání hradu.

 • Zvýšená hlučnost na hradě Sovinec
  31. březen 2023

  O víkendu 1.-2.4.2023 proběhne na hradě Sovinci akce s názvem První salva, které se zúčastní mušketýrská jednotka Freie Fechter, Salva Quardia a další. Během jejich vystoupení budou používány palné zbraně. Střílet se bude replikami historických zbraní a proto dojde k větší intenzitě hluku na hradě a v jeho okolí.

  Prosíme občany Sovince o shovívavost a případné zajištění domácího zvířectva, hlavně psů, aby v případě úleku nedošlo k jejich útěku.

  Jménem kastelána hradu Sovinec děkujeme za pochopení.

 • Čipujeme popelnice v Těchanově
  29. březen 2023

  Před Vánoci jsme Vás informovali o plánovaném označování popelnic čipy. Konečně nastává teplejší počasí, proto od středy 29. března bude místostarosta Zdeněk Kozub čipovat popelnice v Těchanově.

  Prosíme Vás o vystavení a zpřístupnění úplně všech popelnic, které používáte na uložení směsného komunálního odpadu. Popelnice označte číslem popisným nebo evidenčním (např. zavěste štítek, popište fixem nebo barvou..),  aby bylo při čipování zřejmé, ke kterému domu popelnice patří. 

  Neočipované nádoby se již nebudou vyvážet, proto prosíme o maximální spolupráci. Děkujeme! 

   

 • Silnice mezi Sovincem a Pasekou je nesjízdná!
  28. březen 2023

  Prosím, nejezděte přes Sovinec směrem na Paseku! Silničáři se snaží vyřešit sněhovou kalamitu, ovšem je to obtížné kvůli množství aut, která  zůstala stát v kopci a silnici blokují.

  Děkujeme!

 • Čipujeme popelnice na Sovinci a v Křížově
  24. březen 2023

  Před Vánoci jsme Vás informovali o plánovaném označování popelnic čipy. Konečně nastává teplejší počasí, proto od pátku 24. března bude místostarosta Zdeněk Kozub čipovat popelnice na Sovinci a v Křížově.

  Prosíme Vás o vystavení a zpřístupnění úplně všech popelnic, které používáte na uložení směsného komunálního odpadu. Popelnice označte číslem popisným nebo evidenčním (např. zavěste štítek, popište fixem nebo barvou..),  aby bylo při čipování zřejmé, ke kterému domu popelnice patří. 

  Neočipované nádoby se již nebudou vyvážet, proto prosíme o maximální spolupráci. Děkujeme! 

   

 • Usnesení ze zasedání ZO konaného 21.3.2023 najdete v přiloženém dokumentu
  23. březen 2023

  Další veřejné zasedání zastupitelstva obce Jiříkov je za námi a znovu vám děkujeme za skvělou účast, za živou diskuzi i za všechny náměty a připomínky.

  Usneseni_ZO_2023_02.pdf

 • Pozvánka na zasedání zastupitelstva obce 21.3.2023
  14. březen 2023

  Srdečně zveme všechny občany na letošní druhé zasedání zastupitelstva obce, které se koná v úterý 21.3.2023 od 17:00 hod. na Obecním úřadu v Jiříkově.

 • S daňovým přiznáním pomohou úředníci finančního úřadu
  10. březen 2023

  Na přiznání k dani z příjmů fyzických osob nemusíte být letos sami!

  leták_PMD.pdf

 • Vítej, Ondro!
  8. březen 2023

  Druhým nově narozeným občánkem roku 2023 je Ondřej Michalik z Těchanova, který se narodil 12.2.2023,  kdy měřil 47 cm a  vážil 2,80 kg. Ondráškovi, jeho sestřičce Elišce i celé rodině přejeme spoustu zdraví a samé krásné dny plné štěstí, lásky a smíchu.

 • Rozhodli jste: obecní zpravodaj se bude jmenovat Zprávy z konce světa
  6. březen 2023

  Bylo to napínavé do poslední chvíle!  O názvu pro obecní časopis jste hlasovali osobně, e-mailem, přes sms, ale o těsném prvním místě nakonec rozhodly hlasy poslané přes mobilní rozhlas Munipolis. 

  Děkujeme všem, kteří se ankety zúčastnili, a blahopřejeme Tomáši Holíčkovi ke kreativnímu vítěznému návrhu.

  A abychom nezapomněli: na jarní číslo Zpráv z konce světa se můžete těšit už na konci března! 

 • Pojďte třídit použité kuchyňské oleje!
  3. březen 2023

  Víte, že prakticky všechny potravinářské oleje a tuky používané v domácnosti lze recyklovat a můžou tak člověku znovu posloužit?

  Stačí je slít do obyčejné PET lahve a odnést do označené olejové popelnice ve sběrném dvoře v Jiříkově (je černá s fialovým víkem).

  Do olejových popelnic můžete třídit všechny kuchyňské oleje a tuky, ať už z konzerv, z marinád, salátových zálivek, nakládané zeleniny či sýrů a samozřejmě ze smažení. Stejně tak sem patří také máslo, sádlo nebo výpek z masa. To vše může ještě dobře posloužit!

  Použité oleje a tuky pak stačí doma slít do jakékoli PET lahve, kterou jste zvyklí třídit. Plnou a dobře uzavřenou lahev odneste do označené popelnice na třídění oleje, která je umístěna na sběrném místě v Jiříkově (poblíž fotbalového hřiště).

  A co se stane s vytříděným olejem dál?

  Vyčištěný a recyklovaný olej se opět stává hodnotnou surovinou, například pro výrobu biopaliv pro letadla. Díky tomu, že olej recyklujeme, snižuje se potřeba pěstovat olejniny pro průmyslové účely – jeden olej je zkrátka použit dvakrát. Zabraňujete ale také ucpání potrubí u vás doma, navíc tímto procesem dochází k úsporám CO2. A to nejlepší na konec: pokud u nás v obci vysbíráme určité množství oleje, dostaneme od svozové firmy finanční bonus!

  Děkujeme, že třídíte spolu s námi. Děkujeme, že dáváte odpadu šanci být znovu užitečný!

   

 • Už jen do 3.března máte šanci hlasovat pro název obecního časopisu!
  1. březen 2023

  Využijte poslední možnost rozhodnout, jak se bude jmenovat náš obecní časopis! Svůj hlas můžete odeslat do pátku 3.3., stačí kliknout na https://www.munipolis.cz/app/anketa/konecna-anketa-nazev-casopisu

 • Nově narozené občánky vítáme věcným darem
  27. únor 2023

  Od letoška budeme vítat všechny naše novorozené občany a občanky balíčkem nezbytností jako jsou pleny, ubrousky, dětská kosmetika, lahvičky atd.

  První občankou roku 2023 se stala Adélka Hanulíková z Křížova, která se narodila 13.1.2023,  kdy měřila 51 cm a  vážila 3,80 kg. Adélce i její rodině přejeme zdraví, štěstí, radost a samé báječné lidi kolem sebe!

 • Výběrové řízení na parkoviště v Sovinci
  21. únor 2023

  Jako každý rok i letos obec Jiříkov vyhlašuje výběrové řízení na pronájem parkoviště na Sovinci. Přihlášky lze podávat do 21. března 2023 do 12:00, nejnižší možná nabídka je 330 000 Kč.

  Detaily najdete v přiloženém dokumentu ke stažení.

  Vyberko_parkoviste_2023.pdf

 • Konečná anketa o název obecního časopisu
  16. únor 2023
 • Konečná anketa o název obecního časopisu
  16. únor 2023
 • Usnesení ze zasedání ZO konaného 14.2.2023 najdete v přiloženém dokumentu
  15. únor 2023

  Děkujeme všem za stále větší účast na zasedáních zastupitelstva obce! Vážíme si vašeho zájmu o věci veřejné, který nás zavazuje k ještě usilovnější práci.

  usneseni_ZO_2023_01.pdf

 • Výběrové řízení obce Jiříkov na pozici Technický pracovník
  7. únor 2023

  Přihlášky lze odevzdat do 10.3.2023 do 12:00!

  Jirikov_technicky_pracovnik.pdf

Please publish modules in offcanvas position.

Mobilní rozhlas
Novinky z úřadu přímo
do vašeho telefonu